Біопаливо

Спалювання викопного палива для отримання енергії завдає значної шкоди нашому клімату. Щоб пом'якшити ці наслідки, необхідно знайти нові способи отримання енергії. Сьогодні найкращим розв'язанням цієї проблеми є біопаливо. Виробництво біопалива неухильно збільшується. На світовому рівні воно зросло з приблизно 180 тисяч барелів на день у 2000 році до 1,8 мільйона барелів на день у 2020 році. 

Біопаливо поділяється на тверде, рідке та біогази. Біодизель та біоетанол є найбільш поширеними формами біопалива, які використовуються сьогодні.  На теперішній час, кожен галон кукурудзяного етанолу пропонує до 67 відсотків більше енергії, ніж потрібно для його виробництва. Він поширений у США та Бразилії. Ці дві країни виробляють приблизно 84 % світового етанолу.  Біодизель можна використовувати у будь-якому дизельному двигуні. Він також застосовується як добавка (зазвичай 20%) для зменшення викидів автотранспорту.

Однак паливо з водоростей також є перспективним напрямком. Хоча робота над його виробництвом ще триває, вчені виявили, що водорості можуть забезпечити від 10 до 100 разів більше палива на гектар, ніж інші культури.

Біопаливна промисловість все ще перебуває у зародковому стані та потребує численних досліджень та розробок, щоб стати більш загальновживаною

США є провідною країною в галузі виробництва біопалива.  Сьогодні, у Сполучених Штатах використання біопалива перевищило мільйон барелів на день. Разом зі США, Франція, Китай, Бразилія та Індонезія складають п’ятірку країн, які лідирують у світовому використанні біопалива.

Хоча біопаливо має численні переваги, у цього джерела енергії існують деякі недоліки, які слід враховувати.

Переваги

Відновлюваність

Оскільки біопаливо виготовляється з рослинної речовини, воно є відновлюваним. Культури, з яких виробляється біопаливо, можна багато разів пересаджувати.

Скорочення викидів CO2

Згідно з різними дослідженнями, біопаливо може скоротити викиди парникових газів більш ніж на 60%. Воно чистіше за бензин і повністю біорозкладне. На додачу, біоетанол та біодизель містять менші концентрації хімічних речовин.

Економічна безпека

Біопаливо можна виробляти локально, створюючи робочі місця в тому ж регіоні, де його будуть споживати, тим самим зменшуючи транспортні витрати. Виробництво власного біопалива також зменшує залежність країни від постачання нафти з інших держав.

Біопаливна промисловість все ще перебуває у зародковому стані та потребує численних досліджень та розробок, щоб стати більш загальновживаною

Недоліки

Великий об’єм сировини

Для виробництва біопалива необхідно переробляти великі обсяги сировини. В результаті може виникнути дефіцит певних сировинних ресурсів в інших галузях промисловості. Крім того, обробка величезних обсягів матеріалів може сильно навантажити механізми, що призводить до значних витрат на ремонт.

Наприклад, у Бразилії, на виробництві етанолового палива, у 2019 році було спожито приблизно 413 мільйонів тонн цукрової тростини. Хоча використання країною цієї сировини для виробництва етанолового палива скоротилося приблизно на 21%, або до 326,6 мільйона тонн у 2020 році, кількість сировини, необхідної для виробництва етанолу залишається величезною.

Біопаливна промисловість все ще перебуває у зародковому стані та потребує численних досліджень та розробок, щоб стати більш загальновживаною

Загроза лісам

Виробництво біопалива вимагає величезних площ для вирощування сировини. Згідно з дослідженнями Фонду тропічних лісів Норвегії, попит на біопаливо в найближчі роки збільшить виробництво пальмової олії на 61 млн тонн та виробництва соєвої олії на 41 млн тонн. Для задоволення цієї потреби буде вирубано понад 7 мільйонів гектарів тропічних лісів. Отже, ця тенденція повинна припинитися, до заподіяння непоправної екологічної шкоди.

Біопаливна промисловість все ще перебуває у зародковому стані та потребує численних досліджень та розробок, щоб стати більш загальновживаною. Широка громадськість залишається невпевненою щодо цієї технології.

Біопаливо має шанс зайняти лише частину ринку електроенергії. Наприклад, в ЄС існують правила, що забороняють використовувати більше ніж 7 % харчових культур як сировину для виробництва біопалива. Крім того, численна кількість автомобілів все ще залишаються непридатними для використання біопалива. Як наслідок, його поширення може бути доволі складним, особливо в часи, коли електромобілі вважаються панівною технологією для майбутніх перевезень.





PATRIOT-NRG uses cookies to personalize content and your experience on our website. By continuing to browse this page, you agree to its use of cookies.
Read more I agree
Мобільна автономна сонячно-вітряна електрична станція (МАСВЕС) є інтелектуальною власністю ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ». МАСВЕС як винахід охороняється патентом США та інших країн. MASWESTM є торгівельною маркою ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».
PATRIOT-NRG - є зареєстрованим знаком для товарів та послуг ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».