В Україні пройшов Національний тур Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище проживання»

Каждый учебный год SPARE (School Project for Application for Resourses and Energy) проводит международный конкурс на лучший школьный проект посвященный окружающей среде, климату и энергии..

SPAREце освітня програма про енергетику та навколишньому середовищу для дітей 10-15 років. Програма SPARE була ініційована Норвезьким товариством охорони природи (Друзі Землі, Норвегія) в 1996 році. Рік за роком Програма розвивалася, адаптувалася і доповнювалася активними педагогами, школярами, експертами та екологічними громадськими організаціями.

 

 

Сьогодні створено мережу національних екологічних громадських організацій, які координують програму SPARE в 13 країнах. У кожній країні організація-координатор використовує матеріали та досвід SPARE для розвитку освітньої програми, адаптованої до національної системи освіти і енергетичної ситуації.

Отже, Національний тур Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище проживання» в Україні проводиться за підтримки Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України, національного агенства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, програми розвитку ООН (ПРООН ), Українського національного інформаційного агентства.

До постійного спонсору конкурсу компанії «Danfoss» приєдналося представництво компанії Philips в Україні. Обидві компанії представили спеціальні номінації на конкурс:

  • «Роль радіаторного терморегулятора в збереженні енергії» спеціальна номінація з окремим призовим фондом від компанії «Данфосс ТОВ»
  • «Школа світла» - спеціальна номінація з окремим призовим фондом від представництва компанії Philips в Україні. Спеціальний приз переможцю - встановлення сучасної системи освітлення в класі переможця.

У Національному турі конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище проживання» взяли участь 115 педагогічних і понад 350 шкільних проектів.

Молодь представила на суд журі проекти по використанню різних енергозберігаючих технологій на господарських об'єктах, в населених пунктах, житлових будинках, а також проекти перспективного використання альтернативних джерел енергії. Учасники велику увагу приділили використанню простих енергетичних рішень, які вже сьогодні можуть бути використані в повсякденному житті. За рішенням компетентного журі для участі в фіналі очного етапу Національного туру конкурсу було відібрано 51 роботу.

 
  Привітання Матвійчука А.С. - заст. завідувача Секретаріатом Комітету ВР України з питань паливно-ЕНЕРГЕТИЧНОГО комплексу  

На відкритті учасників привітали:
Матвійчук Олександр Семенович - заступник завідувача Секретаріатом Комітету Верховної Ради України з питань паливно-ЕНЕРГЕТИЧНОГО комплексу
Маартен Дюрвілль - Генеральний директор ТОВ Філіпс Україна
Горбатовській Олександр Филлипович - заступник генерального директора зі стратегічного розвитку компанії «Danfoss».
Семченко Олександр Анатолійович - заступник директора департаменту технічної політики НАЕР.

У своїх виступах всі вони говорили про те, що енергосбереженіе- це не локальна, а глобальна проблема і висловлювали впевненість у тому, що підтримуючи творчий пошук молодих, об'єднавши зусилля з системою освіти, українською громадськістю, представниками бізнесу та влади, можна значно вдосконалити такі екологічні складові, як енергозбереження, охорона водних ресурсів, зменшення забруднення, а також ефективна переробка відходів.

 

Компетентне журі заслухав усіх учасників конкурсу, які показали високий рівень підготовки, захопленість своїми проектами і впевненість у необхідності їх використання для поліпшення екологічної обстановки в Україні.

Переможців конкурсу чекали прекрасне призи від спонсорів конкурсу - компаній Danfoss і Philips, дипломи від проекту SPARE та Міністерства освіти України.

Поощрітельняе призи від ВВФ України, Національного екологічного Центру і рок-групи «Крихітка» отримали всі учасники конкурсу.

 

За багаторічну плідну роботу із залучення учнівської молоді до науково-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів, формування екологічної компетентності, керівники учасників конкурсу, які протягом ряду років представляють на конкурс роботи своїх учасників, були нагороджені Грамотами НЕНЦ і Дипломами проекту SPARE.

Інформація про підготовку та хід конкурсу постійно відбивалася Українським Національним Інформаційним Агенством і радіопередачею для школярів «Школяда».

По материалам spareworld.org





PATRIOT-NRG uses cookies to personalize content and your experience on our website. By continuing to browse this page, you agree to its use of cookies.
Read more I agree
Мобільна автономна сонячно-вітряна електрична станція (МАСВЕС) є інтелектуальною власністю ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ». МАСВЕС як винахід охороняється патентом США та інших країн. MASWESTM є торгівельною маркою ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».
PATRIOT-NRG - є зареєстрованим знаком для товарів та послуг ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».