Індонезія: цілі майбутнього лідера у зеленій енергетиці

Група розвинутих країн оприлюднила багатомільярдний план допомоги Індонезії у прискоренні переходу на відновлювані джерела енергії, що може призвести до значного зменшення парникових газів і позиціонувати Індонезію як регіонального лідера в екологічних технологіях. Партнерство «Справедливий енергетичний перехід» було представлено поза межами конференції G-20 на Балі. Це компонент більшої програми під назвою «Партнерство для глобальної інфраструктури та інвестицій», яку G-7 оголосила минулого року, щоб конкурувати з китайською ініціативою «Один пояс, один шлях», яка охоплює весь світ. Члени Міжнародної партнерської групи (IPG), яка спільно очолюється Сполученими Штатами та Японією і включає Данію, Канаду, Німеччину, Францію, Італію, Норвегію та Сполучене Королівство, працюватимуть з Індонезією. Протягом наступних трьох-п’яти років вони планують спробувати отримати початкові 20 мільярдів доларів для проекту як з державних, так і з приватних джерел.

Відповідно до прес-релізу Європейської комісії, Урсула фон дер Ляєн заявила, що «Партнерство справедливого енергетичного переходу (JETP) з Індонезією прокладе шлях до більш екологічного, чистішого... майбутнього, повного можливостей для народу Індонезії». Відповідно до заяви, вони отримають найбільший прибуток від розвитку своєї економіки, оскільки Індонезія стане центром відновлюваної енергії. Згідно з угодою, Індонезія візьме на себе провідну роль у розробці Стратегії дій партнерства, детального інвестиційного плану, протягом наступних шести місяців. План спрямований на поступову відмову від виробництва електроенергії на вугіллі та збільшення використання відновлюваних джерел, доведення енергетичного сектора країни до нульових викидів парникових газів до 2050 року – на ціле десятиліття раніше, ніж передбачалося згідно з поточними прогнозами.

Індонезія підписує угоди про прискорення переходу до чистої енергії

Очікується, що Світовий банк, Азіатський банк розвитку та Фонд кліматичних інвестицій допоможуть цьому проектові через свої програми прискореного переходу від вугілля. Ця співпраця є другою у своєму роді після схожого дебюту JETP із Південною Африкою на кліматичному саміті COP26 у Глазго минулого 2021 року.

За словами Джона Мортона, першого радника з питань клімату Міністерства фінансів США та відомого експерта з кліматичного фінансування, новий JETP є, мабуть, найбільшим національним кліматичним інвестиційним партнерством, яке коли-небудь базувалося на інвестиційній вартості, об’єднаній згідно з його правилами. Якщо цілі партнерства будуть повністю досягнуті, загальні викиди впадуть більш ніж на 2 гігатонни до 2060 року порівняно зі звичайним ходом подій, або приблизно на 300 мегатонн до 2030 року. «Для контексту Мортон пояснив, що 300 мегатонн — це те саме, що видалити половину легкових автомобілів країни з доріг протягом року. Дві гігатонни дорівнюють 15% річних глобальних викидів від сектору електроенергії. Тому ми працюємо з Індонезією, щоб досягти цих глобально значущих цифр і фінансуємо цю мету».

Менеджер з питань енергетики та клімату Грінпіс Індонезії Тата Мустася вважає, що якщо Індонезія прийме законодавчі рамки, які стримують стимули для вугілля та стимулюють чисту та відновлювану енергію, вона зможе досягти цих високих цілей. Однак він підкреслив, що немає бути терпимості до суперечливих повідомлень і що адміністрація Джакарти повинна впровадити інституційні та системні зміни, а також вжити рішучих заходів для закриття вугільних електростанцій. За словами Мустася, «відмова від вугілля та перехід до чистої та відновлюваної енергії має відповідати економічній та екологічній справедливості». Уряд повинен переконатися, що енергія доступна та має розумні ціни, у тому числі для груп з низькими доходами. Він закликав Індонезію переконатися, що шахтарі та працівники вугільних електростанцій матимуть мирний перехід.

Індонезія підписує угоди про прискорення переходу до чистої енергії

Аби переконатися, що кошти використовуються належним чином, Андрі Сатріо Нугрохо, керівник Центру промисловості, торгівлі та інвестицій в Інституті розвитку економіки та фінансів, науково-дослідної організації з офісами в Джакарті, закликав до нагляду призначену фінансову установу та міжнародних партнерів. Він зізнався, що «Наразі наша проблема полягає в тому, що ми розробляємо плани енергетичного переходу без достатнього моніторингу. Через цей брак концентрації заплановані проекти переходу на енергетику можуть повернутися до звичайного дореформеного стану. Для справжнього переходу на нову енергетику ми повинні внести фундаментальні зміни».

Більшість електроенергії в Індонезії все ще виробляється на вугільних електростанціях. У майбутньому, якщо енергетичний перехід не буде успішно досягнутий, це може призвести до короткої енергетичної кризи, сказав Нугрохо. Мультиплікаційний ефект може призвести до різкого зростання інфляції та стрімкого зростання цін на продукти харчування.





PATRIOT-NRG uses cookies to personalize content and your experience on our website. By continuing to browse this page, you agree to its use of cookies.
Read more I agree
Мобільна автономна сонячно-вітряна електрична станція (МАСВЕС) є інтелектуальною власністю ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ». МАСВЕС як винахід охороняється патентом США та інших країн. MASWESTM є торгівельною маркою ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».
PATRIOT-NRG - є зареєстрованим знаком для товарів та послуг ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».