Сучасне управління енергією передбачає ланку стратегічних завдань. Метою є енергозбереження. Потрібно визначити систему, де планується проводити комплекс робіт та привести її до стандарту якості ISO 50001: 2011. Це може бути приміщення, частина будівлі, будівля, споруди комерційного, некомерційного, виробничого призначення, район, місто, область, держава, декілька держав, увесь світ. Для ефективного управління енергією знадобиться знайти обізнаного керівника, що вміє користуватися ISO 50001: 2011. Ця людина повинна добре розуміти інструменти, якими буде користуватися, вміти перерозподіляти обов’язки, працювати з документацією та людьми. Система управління енергією повинна проходити пильний контроль. Треба стежити за процесами та результатами, шукати неефективні рішення, обговорювати альтернативні шляхи вирішення проблем. Управління енергією - це перший крок до створення належних умов для існування людини.
Є багатий досвід на державному рівні як саме керувати за допомогою ISO 50001: 2011. Потрібно постійно проводити енергетичний аудит. Інакше неможливо визначити пріоритетні сторони. Будь-яка людина не може створити диво. Але потрібно важко працювати, щоб досягти мети. Енергетична оцінка не може бути різною, але оптимальне рішення доводиться приймати й не завжди воно правильне. Керівник повинен зробити так, щоб усі процеси працювали. Найскладніше працювати з людьми. Створити енергетичний профіль нескладно. Складно зробити так, щоб система працювала. Щоб кожна частинка робила свою справу. Різні енергетичні показники повинні регулюватися та отстежуватися. Ця задача покладається на керівника.
Нажаль втрати енергії - не диковинка сьогодні. Ми втрачаємо на рівному місці. Будь-яка енергоефективна будівля - це перший крок для вирішення проблем країни. На сайті https://patriot-nrg.com такі проблеми можна вирішити. Фахівці проконсультують та нададуть необхідну допомогу для аналізу та користування стандартом ISO 50001: 2011. Ефективне енергозбереження треба зробити доступним. Без цього керувати неможливо. Щоб зменшити споживання енергії, потрібно важко працювати. На державному рівні прийнято методику визначення втрати енергії. Це стосується трансформаторів та ліній електропередач. Є різні способи збереження енергії. Користуватися формулами треба з розумом. Сьогодні вивчають управління енергією будинку й це важливий крок для країни.
ОСББ та ЖБК в кожному місті стає все більше та більше. Людям краще працювати на місцевому рівні щільно. Всі рішення з управління енергією приймаються колегіально. Делегується управління енергією будівлі голові, але він не може приймати рішення самостійно. Вважається, щоб ефективно працювати, треба взяти під контроль декілька будинків. Всі проблеми з виплатами вирішуються на місці. Є труднощі з недофінансуванням в таких будинках, де мешкають багато пільговиків. Це потрібно враховувати, коли мова йде про енергозбереження.
Питання: з чого почати для створення ОСББ?
Відповідь: потрібно написати листа до виконавчого комітету для отримання роз'яснень.
Перед тим, як приймати на свій баланс будинок, потрібно провести енергетичний аудит, отримати паспорт споруди, провести фінансовий аудит та т.і. Не завжди це можливо зробити без проблем. Не всюди документація приведена до ладу, навіть паспорт будинку може десь загубитися. А енергія в домашніх умовах показує людині, як можна економити. Все починається з малого - якщо зменшити рахунок енергії вдома, то це впливає на загальні показники. Треба встановити вікна, зробити утеплення та не обігрівати вулицю. Для автомобілів можливо встановити ev зарядні станції. Домашній енергетичний аудит потрібно проводити постійно. Аналізувати отриману інформацію та приймати оперативні заходи.
Потрібно зменшити енергію, яку ми використовуємо. Це питання світового рівня. Починаючи кожен зі свого житла, всі ми є учасниками енергозбереження. Але без центрального керівництва складно буде вирішувати проблеми. Потрібно, щоб система управління енергією була налагодженою та працювала. Кінцевий користувач має розуміти для чого це все відбувається та які переваги він отримає. Почніть зі збереження води та енергії - отримайте перші результати вже за місяць.
Іноді самостійно зробити цю роботу неможливо та потрібна компанія з енергоменеджменту. Послуги коштуватимуть недешево, але професіонали швидко зможуть зробити енергетичний аудит та надати свої пропозиції. Треба розрахувати свої витрати та отримати позитивний бюджет. Таким чином будівельна система управління енергією буде ефективною.
Як працює система управління енергією? Це дуже складний процес. Треба робити багато розрахунків, аналізувати інформацію та вміти керувати не тільки людьми, а й процесами. Звичайно, домашній енергетичний аудит починається з контролю за показниками лічильників. По-перше, їх треба встановити. Є державні програми та місцеві. Потрібно спостерігати за такими соціальними програмами, щоб заощадити. Компанія з енергоменеджменту потрібна для перевірки більш великих об'єктів. Для перевірки та надання пропозицій щодо економії в квартирі звичайно не користуються такими послугами.
Якщо створити розумне управління енергією, то чекати на результат довго не доведеться. Потрібно правильно вести документацію, правильно планувати свою діяльність, дотримуватися головного вектору стандарту - циклу постійного поліпшення. Його формула зазначається, як Плануй - Виконуй - Перевіряй - Дій. Послуги з управління енергією надаються приватними компаніями, але краще отримати кваліфіковану консультацію та самому навчитися робити такі завдання. Це допоможе значно заощадити. Але, якщо в вас немає ліцензії, то далеко не всі питання можливо буде вирішити. Треба вимагати, щоб будівельна система управління енергією була зроблена на етапі планування та проектування. Тоді новобудовою буде легше управляти та система управління енергією запрацює з першого дня.
В той час, коли на виробництві використовується процес плавлення, для багатоповерхових будинків є свої енергетичні показники, які враховуються для економії на підставі ISO 50001: 2011. До складу систем управління енергією входять наступні галузі:
Найбільшими споживачами послуг з управління енергією є:
На державному рівні складно зменшити рахунок енергії, але робота в цьому напрямку ведеться постійно. Для цього працюють програми на місцевому рівні, проводиться енергетичний аудит, використовується стандарт ISO 50001: 2011.
Енергетика є основою розвитку господарства. Споживчі інтереси щільно пов'язані з цінами на ресурси. Державне управління енергією відрізняється від такого поняття, як енергія в домашніх умовах. Але домашні енергетичні показники впливають на загальні результати. Зрозуміло, що про цифри йдеться менше, ніж на виробництві. Держава стимулює виробників, дозволяє працювати у нічний час за вигідними тарифами. Це дозволяє зменшити споживання енергії у часи пік.
Питання: державний нагляд стає більш м'яким?
Відповідь: так, держава послаблює свої функції.
Енергетичний профіль - це обстеження закладів незалежно від форм власності з наданням певних результатів перевірки. Він потрібен для планування енергозбереження. Для проектування та експлуатації, де є енергія в домашніх умовах, особливо глибоких знань не потрібно. Інша справа, коли це стосується інтелектуальних великих об'єктів, особливо державного значення. Складається енергетичний профіль з різних показників, що зазначені в ISO 50001: 2011. В Україні підготовкою фахівців для роботи в даному напрямку займається, наприклад, Інститут енергозбереження та енергоменеджменту, що розташовано в Києві. Випускники не тільки вивчають втрати енергії, роблять енергетичну оцінку, а також й енергетичний аудит для того, щоб зменшити споживання енергії. Вони роблять моніторинг та працюють з новітніми енергоефективними системами.
Домашня система управління енергією стає все більш популярною сьогодні. Держава залишає за собою право монополії, але для регіонів дає право вибору як саме здійснювати управління енергією. На рівні окремого будинку це виглядає, як енергозбереження, без якого жити стає неможливо. Голови ОСББ приймають участь в обговореннях, що стосується домашніх систем управління енергією. Зазвичай це відбувається у приміщеннях виконавчих комітетів. Але також працюють депутатські комісії місцевого та державного значення. Домашня система управління енергією стає більш ефективною щороку. Голови ОСББ навчаються на власному досвіді у практичних реаліях. Це робить їх справжніми фахівцями.
Енергетична оцінка робиться на підставі розрахунків. Після цього потрібно планувати та координувати роботу з енергозбереження. На кожному етапі потрібно заповнювати контрольні акти обстеження, в яких записувати результати роботи. Планування та управління енергією відбувається під державним наглядом. Це стратегічне питання.
Управління енергією може включати в себе знання з різних суміжних галузей. Потрібно бути достатньо обізнаною людиною, щоб займатися енергозбереженням. Такі знання стосуються не тільки технічної сторони.
Для того, щоб зробити енергетичний аудит, доведеться вивчити велику кількість літератури та стандарт ISO 50001: 2011. На побутовому рівні можно перевірити енергетичні показники, але спланувати правильно економію не в усіх вийде. Потрібно замовити енергетичну оцінку. Наша компанія пропонує такі послуги. Енергетична оцінка робиться в будь-якому місті України. Заощаджуйте вже сьогодні - налаштуйте правильне управління енергією.
Питання: можливо заощадити до 50%?
Відповідь: можливо, якщо втрати сьогодні великі.