Дрони як новітній засіб отримання інформації та перевезення вантажу

Дрон – один з новітніх винаходів, який спочатку був широко розповсюджений у військових підрозділах. Наразі він став дуже популярним інструментом для вирішення різноманітних задач у повсякденному житті. Застосування в логістиці дронів як засобу доставлення товару є перспективним методом, над яким активно працюють експерти. Цьому сприяє удосконалення технології виготовлення безпілотних літальних апаратів, які з часом стають все більш компактними та зручними в експлуатації.

  • Чи потребує використання дронів спеціальної підготовки від оператора?
  • Застосування безпілотної системи на практиці не потребує значних технічних знань, а купити знаряддя такого типу у змозі практично кожен.

Дрон

Про потенціал безпілотних літаків безпосередньо у логістичному процесі було заявлено ще у 2013 році представником провідної американської фірми Amazon. Це твердження було сприйнято широким загалом дуже скептично, але знайшло також своїх гарячих ентузіастів. Багато експертів вважають, що в логістиці дрони стануть у пригоді там, де є проблема транспортування невеликих об’ємів вантажу, а звичайні способи перевезення пов’язані зі значними труднощами. Обговорюють також можливість використання дронів як засобу спостереження за динамікою навантаження великих складських приміщень, де не завжди можна використовувати інші способи контролю за наявністю вільного простору.

Одночасно з низкою безперечних переваг дрон також має й певні недоліки, що пов’язані насамперед з особливостями його конструкції та сучасним станом технології виготовлення таких апаратів. Серед чинників, які гальмують його впровадження, слід назвати такі:

  • недостатня потужність акумуляторів, які зазвичай дозволяють літаку триматися у повітрі не більш ніж п'ятнадцять-двадцять хвилин;
  • невизначеність законодавства щодо правил перебування дрона у повітрі.

Але, якщо взяти до уваги швидкий розвиток технічної складової, слід сподіватися, що у майбутньому використання дронів у такий спосіб буде ставати все більш розповсюдженим. Цьому процесові повинні сприяти сонячні технології, які у змозі надати безпілотним апаратам альтернативне джерело енергії.

Перспективи логістики дронів у сучасному світі

У наш час дрон, обладнаний системою навігації GPS, має можливість здійснювати політ в автономному режимі без втручання людини. Таким чином можна доставляти необхідний вантаж у точку, яка була задана оператором.

  • Які задачі сьогодні здатний вирішувати літальний апарат з автоматичним управлінням?
  • Завдяки новітнім технологіям робот такого типу може перейняти на себе функції, які раніше належали виключно людині.

Логістика дронів

Це відкриває значні перспективи для нової логістики дронів, на потреби якої планують виготовляти спеціалізовані системи з відповідним програмним забезпеченням. Вже зараз безпілотники надають послуги у таких важливих сферах як:

  • Доставлення піци та інших страв швидкого приготування;
  • Транспортування посилок поштовим сервісом одержувачеві;
  • Перевезення ліків та донорської крові;
  • Надання невідкладної медичної допомоги при наявності загрози життю людини.

Головними перевагами використання дронів у сфері обслуговування клієнтів слід вважати мінімальний проміжок часу, за який така керована роботом система в змозі доставити потрібний вантаж, а також можливість здійснювати їх транспортування до місцевості з відсутністю відповідної інфраструктури для інших транспортних засобів. Наявність системи рекуперації дозволяє економити частину енергії з метою подальшого її використання.

Слід також зазначити, що дрон, який має спеціальне обладнання, здатен у буквальному сенсі цього слова врятувати життя людини. В деяких країна вже існують програми, згідно з якими безпілотник буде доставляти дефібрилятор до місця, де пацієнтові необхідно відновити роботу серця.

Використання дронів для контролю над складськими приміщеннями

Одним з красномовних прикладів, який демонструє переваги впровадження в логістиці дронів спеціального призначення, слід назвати великі складські приміщення, моніторинг яких у режимі реального часу є досить складною проблемою. Цю задачу великою мірою ускладнює постійний вантажопотік, зупинка якого може бути пов’язана з економічними втратами.

  • Яким чином використання дронів може допомогти при обслуговуванні складської території?
  • Літальний апарат, обладнаний відеокамерою, може бути дуже ефективним у процесі збору та обробки інформації про стан складу безпосередньо під час його функціонування.

Використання дронів

Технічне забезпечення подібного приладу дозволяє проводити постійну відеозйомку та транслювати її на зовнішній пристрій, де відбувається подальша обробка інформації оператором. Отримана таким чином інформація допомагає розв’язувати наступні питання:

  • своєчасний контроль за технічним станом усіх частин складського обладнання;
  • спостереження за ступенем завантаженості тих чи інших частин приміщення;
  • моніторинг шляхів перевезення вантажів та визначення оптимальних схем їх транспортування.

Експлуатація великих обсягів складської території передбачає постійний облік тих ділянок, які ще не завантажені повною мірою і внаслідок цього здатні прийняти нові партії вантажу. Відеоспостереження за допомогою дрона слід вважати надійним способом розв’язання цієї задачі. Своєчасний збір усієї релевантної інформації дає можливість найкращим чином використовувати складські потужності й отримувати від цього значний економічний ефект.

Таким чином, поява в логістиці дронів, що призначені не тільки для транспортування окремих вантажів, але й для проведення спостережень за складними системами, їх зберігання та транспортування дає новий поштовх для подальшого її розвитку. Не менш важливою є можливість пристосування внутрішніх правил складу до особливостей функціонування безпілотників, які виконують функцію моніторингу усієї системи. Проблема своєчасної зарядки акумулятора у таких умовах вирішується досить легко і не створює значних труднощів під час експлуатації.





PATRIOT-NRG uses cookies to personalize content and your experience on our website. By continuing to browse this page, you agree to its use of cookies.
Read more I agree
Мобільна автономна сонячно-вітряна електрична станція (МАСВЕС) є інтелектуальною власністю ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ». МАСВЕС як винахід охороняється патентом США та інших країн. MASWESTM є торгівельною маркою ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».
PATRIOT-NRG - є зареєстрованим знаком для товарів та послуг ТОВ «ПАТРІОТ-НРГ».