До органічного палива відносять вугілля викопне, нафту, торф, природний газ, бензин, кокс, тощо. Для спалювання органічного палива застосовуються спеціальні топкові пристрої. Серед них розрізняють наступні пічні одиниці:
Сьогодні існує потреба у реконструкції та заміні наявних котлів на сучасні, які сприяють зменшенню наслідків глобального потепління. Вони більш ефективні, характеризуються зниженими вимогами до якості палива. А також обладнання, що не несе негативних наслідків для екології.
Ідея існування парникового ефекту і його механізм вперше була викладена французьким фізиком Жозефом Фур'є в 1827 році. Головна причина цього явища полягає у надмірному вмісті в атмосфері парникових газів. Саме з парниковими газами, а також з діяльністю людини, вчені пов'язують неминучі кліматичні зміни, в тому числі й глобальне потепління. Кілька століть тому ця екологічна проблема вже існувала, але не була настільки явною.
Причини парникового ефекту наступні:
Крім діяльності людини посиленню парникового ефекту сприяють і природні причини. Прикладом можуть служити великі виверження вулканів або масове горіння лісів.
Сьогодні парниковий ефект не єдина екологічна проблема. Багато явищ можуть призвести до катастрофічних наслідків і зробити життя людей на планеті просто нестерпним. До них відноситься глобальне потепління, стрімке скорочення біорізноманіття, танення льодовиків, яке веде до підйому рівня Світового океану. І затягування з заходами щодо запобігання кліматичних змін обійдеться планеті дуже дорого. Прямо зараз турбота про екологію змушує багато країн йти на жорсткі заходи, адже за останні 100 років температура Землі підвищилась на 1 градус. Цього виявилося достатньо, щоб з лиця землі зникли деякі види тварин.
Причини глобального потепління досі не встановлені зі стовідсотковою достовірністю. Однією з них називають діяльність людини. Замість створення умов для використання зеленого тарифу, людство спалює викопне паливо, результатом чого стає викидання в атмосферу вуглекислого газу, метану, оксиду азоту, фторованих газів. Цей процес призводить до виникнення парникового ефекту, тому що ці гази здатні поглинати багато сонячного тепла.
Багатьох хвилює питання, чи можна зупинити глобальне потепління? Можна, але це буде дуже дорого коштувати, а також вимагатиме політичної волі. Адже для зниження обсягу шкідливих викидів в атмосферу необхідно:
Позитивним є той факт, що вартість сонячних батарей і вітрогенераторів продовжує зменшуватися, і багато держав поступово переходять на відновлювальну енергетику, яка унеможливлює виникнення парникового ефекту. Звичайно, ці заходи не зупинять глобальне потепління, але хоча б знизять темпи.
Кліматологи попереджають, що незворотні наслідки для екології настануть у разі підняття температури на планеті більш ніж на 2°С. Що ж нас чекає, якщо зупинити підвищення температури не вдасться?
Крім екології зміни клімату також торкнуться таких галузей економіки, як сільське господарство і туризм у всьому світі. Чи може кожна людина зробити який-небудь вплив на ситуацію, що склалася? Безумовно. Перший крок – це замінити звичайні лампи в будинку на екологічно безпечні світлодіодні світильники.